Kierowca Cantera spowodował wypadek. Zestaw był przeciążony

Kierowca Cantera spowodował wypadek. Zestaw był przeciążony

Pod Oświęcimiem kierowca Mitsubishi Cantera spowodował wypadek, w którym ranne zostały 2 osoby. Jego zestaw był przeciążony.

Do groźnej sytuacji doszło w czwartek 17 sierpnia na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Włosienica nieopodal Oświęcimia.

Według wstępnych ustaleń policji około godziny 15:35 prowadzący Mitsubishi Canter z podpiętą przyczepą nie dostosował prędkości do warunków i uderzył prawym bokiem kabiny w kiper 4-osiowej ciężarówki.

Reklama

Zaraz potem kierowca skręcił na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z jadącym tam Iveco Daily, którym jechały 2 osoby.

W wyniku całego zdarzenia ranne zostały 2 osoby: 26-letni sprawca wypadku oraz 50-letni pasażer z dostawczego Daily.

Jak się okazało w trakcie prowadzonych czynności przez policję, kierujący zestawem nie posiadał wymaganych licencji na przewóz rzeczy.

W rozmowie z dostawczakiem.pl asp. Mateusz Pająk, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu potwierdził, że zestaw prowadzony przez 26-letniego sprawcę zdarzenia był też przeciążony i przewoził około 7 ton węgla na zarejestrowanym na 3,5 tony busie oraz na przyczepie.

Teraz policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, ale już wiadomo, że kierowcy Cantera funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i sporządzono dokumentację związaną z brakiem wymaganych pozwoleń i licencji przy transporcie węgla zestawem przekraczającym 3,5 tony.

Źródło zdjęć: Arkadiusz

Podziel się: