Reklama
stats

Kolejne Daily z wiszącym amortyzatorem. Chłodnia wpadła na S7

Kolejne Daily z wiszącym amortyzatorem. Chłodnia wpadła na S7

To kolejne w ostatnich dniach Iveco Daily z wiszącym luźno amortyzatorem. Przeładowana chłodnia wpadła na warmińsko-mazurskim odcinku S7.

Ostatnio pisałem o tym, że w piątek 24 maja WITD Lublin zatrzymało na MOP Obroki przy S19 ważące prawie 10 ton Daily – w busie przy prawych bliźniakach odpięty był amortyzator.

Tego samego dnia, ale już na MOP Majdany Wielkie inspektorzy z oddziału terenowego w Iławie ściągnęli do sprawdzenia z trasy S7 chłodnię na podwoziu Iveco Daily.

Reklama

A, że połączenie wyrażeń „chłodnia” i „Iveco Daily” ma swój odpowiedni ciężar gatunkowy, warmińsko-mazurscy inspektorzy dokonali ważenia w związku z podejrzeniem przeładowania pojazdu.

Pomiar nacisków wykazał, że na pierwszej osi spoczywało 2450 kg natomiast na drugiej osi waga wskazała 3100 kg.

Pomiar wagi wskazał 5550 kg a DMC to oczywiście 3500 kg. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tym wypadku 2050 kg ponad dopuszczalny limit przewożono Dajlakiem, który miał zwisający luzem amortyzator przy lewym przednim kole.

Ponadto podczas kontroli technicznej pojazdu stwierdzono wyrwany amortyzator na osi kierowalnej po lewej stronie.

Ostatecznie kierowcę chłodni ukarano mandatami karnymi oraz wydano bezwzględny zakaz dalszej jazdy ze względu na stan techniczny pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =