Reklama
stats

Komedia na A1. Prawo jazdy to już rarytas chyba

Komedia na A1. Prawo jazdy to już rarytas chyba

To już jest prawdziwa komedia a nie transport 🙂 Dziś na autostradzie A1 doszło do kontroli busa, którego kierowca nie powinien prowadzić…

W piątek 2 lutego inspektorzy z gdańskiego ITD prowadzili działania kontrolne przy punkcie poboru opłat na autostradzie A1.

Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów znalazł się 3,5-tonowy bus, którym wykonywany był krajowy transport drogowy.

Reklama

W trakcie weryfikowania danych dotyczących uprawnień kierującego „Krokodyle” stwierdzili, że jego dokument prawa jazdy został zatrzymany przez organ wydający. Inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszów policji z Pruszcza Gdańskiego, który potwierdził zatrzymanie uprawnień w dniu 10 stycznia 2024 roku i przeprowadzili dalsze czynności wobec kierującego.

W sumie sytuacja, jakich wiele. Ale teraz historia ciągnie się dalej. Wezwany przez kierowcę drugi mężczyzna, który miał przejąć busa od swojego kolegi, jednak… okazał się i on nie może siąść za „kółko”, gdyż ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Warto przy okazji przypomnieć, że jazda pomimo zatrzymanych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast złamanie sądowego zakazu prowadzenia zagrożone jest nawet 5-letnią odsiadką.

Źródło zdjęcia: WITD Gdańsk

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =