Reklama
stats

Wyłapywali przeładowane busy. Jeden miał 5 ton na tylnej osi

Wyłapywali przeładowane busy. Jeden miał 5 ton na tylnej osi

Podczas 2-dniowej akcji inspektorzy ITD wyłapywali przeładowane busy. Jeden z nich miał aż 5 ton na tylnej osi.

W winionym tygodniu zachodniopomorscy inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Koszalinie przeprowadzili akcję ukierunkowaną na kontrole pojazdów dostawczych z DMC do 3,5 tony.

Najpierw w środę 24 stycznia w okolicach miejscowości Mostowo zatrzymano 4 takie busy i każdy z nich przekraczał dopuszczalną masę całkowitą. Niechlubny „rekordzistą” był kierowca, który ważył 6,4 tony.

Reklama

Z kolei na drugi dzień, czyli w czwartek 25 stycznia koszalińscy „Krokodyle” w godzinach przedpołudniowych zatrzymali kolejne 3 dostawczaki – w tym wypadku każdy z 3 sztuk Iveco Daily był przeładowany. Najcięższy z busów ważył 6,7, tony czyli o 3,2 tony więcej niż pozwalało na to DMC pojazdu.

Podczas środowej kontroli koszalińscy inspektorzy ITD zatrzymali łącznie 4 dostawcze pojazdy i każdy z nich był przeciążony.

Warto odnotować, że tylko na tylnej osi spoczywała masa 5,1 tony. Oczywiście każdy z kierowców został ukarany za przekroczenie limitu wagowego oraz zakazano im dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru towaru.

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Podziel się: