Komórka a potem waga i nakaz opuszczenia UK

Komórka a potem waga i nakaz opuszczenia UK

Najpierw była komórka w ręce a potem waga wskazała przeładowanie bez ładunku w busie. Skończyło się nakazem opuszczenia UK.

Dzisiaj funkcjonariusze z hrabstwa Wiltshire zatrzymali kierującego dostawczym Iveco Daily na bliźniakach i z windą samozaładunkową.

Powodem kontroli było używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, jednak to tylko był początek dłuższej kontroli brytyjskich policjantów.

Reklama

Jak się okazało, zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC bus był przeładowany na pusto – pomimo braku ładunku pod plandeką Dajlak ważył 3880 kg.

Ostatecznie kontrola zakończyła się ukaraniem kierowcy a do tego brytyjskie służby nakazały nakaz opuszczenia terytorium Wielkiej Brytanii na naczepie niskopodwoziowej.

PS: W komunikacie Wiltshire Police nie podano jakiej nacji był kierowca czy skąd pochodził bus, ale sama kompletacja takiego pojazdu na 3,5 tony (wspomniana winda, bliźniaki, firanka zapewne na 15 EP) raczej nie była przypadkowa…

Zresztą nie pierwszy raz, kiedy brytyjscy policjanci nakazują opuszczenie terytorium UK po wykryciu przeładowanego na pusto busa.

Źródło zdjęcia: Wiltshire Police

Podziel się: