Przeciążony o 500 kg bus zatrzymany w UK. Jechał na pusto

Przeciążony o 500 kg bus zatrzymany w UK. Jechał na pusto

Brytyjscy policjanci zatrzymali przeciążonego o 500 kg busa. Sytuacja nie warta byłaby odnotowania, gdyby nie fakt, że auto jechało na pusto.

Wczoraj, czyli w środę 16 marca funkcjonariusze policji z hrabstwa Wiltshire w południowej Anglii podczas patrolu zwrócili uwagę na kierowcę Iveco Daily, który rozmawiał podczas jazdy przez telefon bez użycia zestawu słuchawkowego.

W trakcie weryfikacji dokumentów oraz stanu technicznego pojazdu brytyjscy mundurowi poddali pochodzącego spoza UK busa ważeniu.

Reklama

Jak się okazało, zarejestrowane z 3,5-tonowym DMC Iveco Daily było nieznacznie przeładowane. Pomiar wykazał przekroczenie dopuszczalnego limitu o 500 kg, ale największy problem był taki, że w ładowni (według mnie to 15 EP jest) nie było towaru.

Ostatecznie funkcjonariusze z Wiltshire zakazali dalszej jazdy oraz ukarali na miejscu kierowcę. Co prawda z krótkiego komunikatu nie można się dowiedzieć, jakie dokładnie konsekwencje poniósł prowadzący busa, ale na Wyspach za jazdę z telefonem w ręce grozi 6 punktów karnych i grzywna w wysokości 200 funtów.

PS: Na koniec taka refleksja: przewoźnik raczej nie powinien mieć złudzeń, że jego 15-paletowy Dajlak na bliźniakach z windą już na pusto waży więcej niż powinien. Ale kto bogatemu zabroni…

Źródło zdjęcia: Wiltshire Police

Podziel się: