Reklama

Ładunek z dostawczaka wypadł na drogę. I to na oczach „Krokodyli”

Ładunek z dostawczaka wypadł na drogę. I to na oczach „Krokodyli”

We Wrocławiu inspektorzy ITD byli świadkami, jak niezabezpieczony ładunek przewożony Iveco Daily wypadł na drogę.

Do groźnej sytuacji doszło w środę 27 marca na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i ul. Czajkowskiego we Wrocławiu.

W trakcie jazdy ze skrzyniowego dostawczaka wypadła część ładunku, która spadła na przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową.

Reklama

Świadkami tego zdarzenia byli inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli kierowcy a następnie skontrolowali pojazd.

Jak się okazało, nieodpowiednio zabezpieczony przed przemieszczeniem ładunek na pace nie był jedynym uchybieniem stwierdzonym przez dolnośląskich „Krokodyli”.

Białe skrzyniowe Daily nie miał też od dłuższego czasu ważnego badania technicznego, więc inspektorzy ITD ukarali kierującego mandatem karnym za nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku a do tego zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. W trakcie kontroli udało się też odpowiednio „pospinać” przewożony na skrzyni ładunek.

Na koniec chciałbym tak tylko napomknąć, że kierowca powinien się cieszyć, że nikomu nic się nie stało, a widać na załączonych zdjęciach, że przechodniów i rowerzystów tam nie brakowało… Bo inaczej skończyłoby się sprawą w sądzie a może i zasądzeniem wysokiej nawiązki dla poszkodowanych.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + szesnaście =