LT4 Cup – wyścigowy puchar dostawczaków startuje od 2020 roku

LT4 Cup – wyścigowy puchar dostawczaków startuje od 2020 roku

LT4 Cup to wyścigowy puchar dostawczaków, który startuje od 2020 roku. Organizatorzy planują starty na torach m.in. w Niemczech czy Czechach.

Rozgrywana pod patronatem FIA seria LT4 Cup rozgrywana ma być na europejskich torach wyścigowych już od 2020 roku, chociaż oficjalne testy odbyć się mają już za rok.

Zobacz też: 4000 KM z 4 silników V8 turbo – oto Ford Econoline Pickup z 1962 roku

Reklama

Według wstępnych planów do udziału w zawodach dopuszczone zostaną samochody dostawcze do 3,5 tony DMC z tylnym napędem, których silniki Diesla mogą mieć do 3000 ccm pojemności i maksymalnie 6 cylindrów.

Zbudowane na „gołych’ podwoziach do zabudowy dostawcze wyścigówki mają mieć też pojedynczą kabinę i rozstaw osi od 3 400 do 3 700 mm.

Co ciekawe, organizatorzy dopuszczą do startu LT4 Cup tylko modele, który roczna sprzedaż przekracza 400 sztuk.

Zmodernizowane do zawodów pojazdy będą wyposażone zgodnie z załącznikiem „J„do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, w tym w klatkę bezpieczeństwa, kubełkowy fotel kierowcy i szelkowe pasy bezpieczeństwa,

Zobacz też: Iveco Daily Blue Power – relacja z jazd ekologicznymi dostawczakami

Do tego startujące w zawodach LT4 dostawczaki otrzymają zmodernizowany układ wydechowy oraz sportowe obręcze z wyścigowymi oponami.

W planach organizatorzy mają też dopuścić od 2021 roku do startów w serii LT4 Cup także pojazdy elektryczne oraz napędzane paliwami alternatywnymi, w tym gazem ziemnym i wodorem.

Źródło grafik: lt4cup.com

Podziel się: