Reklama
stats

Lubartów: Sprinterem wyprzedzał pod prąd i na pasach (wideo)

Lubartów: Sprinterem wyprzedzał pod prąd i na pasach (wideo)

Mandatem w wysokości 550 złotych i 10 punktami karnymi zakończyła się jazda kuriera po Lubartowie, który Sprinterem wyprzedzał pod prąd i na pasach.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 13 marca na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej i Jana Pawła II w Lubartowie. Kurierski Mercedes Sprinter wyminął stojące przed nim auto i po przekroczeniu podwójnej linii ciągłej wjechał pod prąd na zebrę.

Zobacz też: Zasnął za kierownicą Sprintera i wjechał do rowu – stracił prawo jazdy

Reklama

Całe zajście nagrał miejski monitoring, a powiadomiona policja zatrzymała zbyt brawurowo jeżdżącego kuriera kilka minut później. Oczywiście 31-letni kierowca tłumaczył się, że musi jak najszybszego dostarczyć przesyłki.

Poza tym w trakcie kontroli okazało się także, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, więc policjanci ukarali kuriera 550-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Powyższy przykład wyraźnie pokazuje, że kurierka to ciągła walka z czasem. Ale żeby zmuszać ludzi do uciekania z przejścia dla pieszych? Czasami potrzebna jest też umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych…

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: