Reklama
stats

Gdańskie ITD zatrzymało pijanego kuriera – miał 0,7 promila

Gdańskie ITD zatrzymało pijanego kuriera – miał 0,7 promila

Inspektorzy ITD Gdańsk z oddziału w Kwidzynie zatrzymali do kontroli kurierskiego Mercedesa Sprintera, którego kierowca „wydmuchał” 0,7 promila.

W poniedziałek 13 marca „krokodyle” z kwidzyńskiego oddziału ITD zatrzymali na drodze wojewódzkiej nr 229 Mercedesa Sprintera, który przewoził przesyłki kurierskie z Gdańska do Pelplina.

Zobacz też: Kurier Sprinterem wyprzedzał pod prąd i na pasach (wideo)

Reklama

Inspektorzy w trakcie kontroli wyczuli od kierowcy alkohol, więc przeprowadzili badanie alkotestem, który wykazał 0,7 promila. Mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej wypił cztery piwa i pił także alkohol w sobotę.

Na miejsce kontroli „krokodyle” wezwały policjantów z Pelplina, którzy będą prowadzić dalsze czynności związane z kierowaniem przez mężczyznę pojazdu w stanie nietrzeźwości.

To nie pierwszy przypadek, kiedy zatrzymano kuriera na podwójnym gazie. Z jednej strony ciężka fizyczna praca, niezbyt mili klienci i ciągłe kary od firmy kurierskiej to nie powód do radości, ale zapijanie w weekend – jak widać na powyższym przykładzie – to także nie jest dobre rozwiązanie…

Źródło zdjęcia: WITD Gdańsk

Podziel się: