Reklama
stats

Masterką próbował ominąć punkt wagowy. Dalej nie pojechał

Masterką próbował ominąć punkt wagowy. Dalej nie pojechał

„Krokodyle” zatrzymali kierowcę Masterki, który próbował ominąć punkt wagowy. Wyniki kontroli sprawiły, że mężczyzna dalej już nie pojechał.

W poniedziałek 3 czerwca inspektorzy ITD oddziału terenowego w Byczynie zatrzymali do sprawdzenia busa o dopuszczalnej masie całkowitej do 3.5 tony DMC, którego kierowca próbował ominąć punkt kontroli alternatywną drogą.

Po skierowaniu „międzynarodówki” na podwoziu Renault Master na punkt wagowy przy drodze krajowej nr 11 prowadzący busa mężczyzna zachowywał się nietypowo.

Reklama

„Krokodyle” przy użyciu alkosensora potwierdzili obecność alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy Masterki.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku alkomatem przeprowadzili ponowne badanie – alkomat wykazał, że kierujący ma 0,23mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli niemal 0,48 promila.

Kierowcę busa przekazano policjantom z Kluczborka i niebawem stanie on przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu – grozi za to m.in. kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów do nawet 3 lat.

Ściągnięty na punkt wagowy w Byczynie bus był prowadzony przez kierowcę po użyciu alkoholu. Do tego za przekroczenie DMC ukarany zostanie też przewoźnik.

Ponadto w trakcie działań ITD stwierdzono, że 3,5-tonowe DMC busa zostało przekroczone o 5,71%, co oznacza, że wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Warto bowiem wiedzieć, że za dopuszczenie do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego pojazdem lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2,5 tony do 3,5 tony, których dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o co najmniej 5% i mniej niż 10% – jak w tym wypadku – grozi kara 1000 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =