Reklama

Mercedes Sprinter jako mobilny oddział banku

Mercedes Sprinter jako mobilny oddział banku

Specjalną zabudowę na podwoziu Mercedesa Sprintera wyposażono we wszystko, co potrzebne, aby klient mógł poczuć się jak w zwykłym oddziale banku.

Czerwony Mercedes Sprinter 316 CDI to pierwszy mobilny oddział Göppingen Savings Bank, który już od listopada 2015 roku krąży po niemieckim mieście Göppingen i jego najbliższych okolicach.

Zobacz też: Test Mercedesa Sprintera 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

„Bankowy” Sprinter 316 CDI z silnikiem o mocy 163 KM korzysta ze specjalnego podwozia z niską ramą, pierwotnie opracowanego przez Mercedes-Benz i firmę AL-KO na potrzeby samochodów kempingowych. Względem normalnego Sprintera podłogę obniżono tu o 205 mm, co znacznie ułatwia klientom wejście do mobilnego oddziału.

Zabudowę wykonała firma Berger Fahrzeugbau GmbH z Frankfurtu. Co ciekawe nadwozie mobilnego banku jest kuloodporne i posiada system monitoringu. Do tego dzięki lokalizatorowi GPS policja ma stały dostęp do lokalizacji pojazdu, a antena satelitarna umożliwia stabilne połączenie z centrum przetwarzania danych w głównej siedzibie Göppingen Savings Bank, więc w czerwonym Sprinterze można wykonać te same operacja, co przy zwykłym „okienku”.

Mobilny oddział banku korzysta z energii zgromadzonej w akumulatorach litowo-jonowych, które dostarczają prąd do urządzeń biurowych, oświetlenia, czy klimatyzacji bez potrzeby użycia głośnego agregatu z silnikiem spalinowym. Co ciekawe w środku zabudowy wygospodarowano nawet miejsce na łazienkę z umywalką i toaletą.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz Vans

Podziel się: