Reklama
stats

Mercedes Sprinter jako mobilny oddział banku

Mercedes Sprinter jako mobilny oddział banku

Specjalną zabudowę na podwoziu Mercedesa Sprintera wyposażono we wszystko, co potrzebne, aby klient mógł poczuć się jak w zwykłym oddziale banku.

Czerwony Mercedes Sprinter 316 CDI to pierwszy mobilny oddział Göppingen Savings Bank, który już od listopada 2015 roku krąży po niemieckim mieście Göppingen i jego najbliższych okolicach.

Zobacz też: Test Mercedesa Sprintera 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

„Bankowy” Sprinter 316 CDI z silnikiem o mocy 163 KM korzysta ze specjalnego podwozia z niską ramą, pierwotnie opracowanego przez Mercedes-Benz i firmę AL-KO na potrzeby samochodów kempingowych. Względem normalnego Sprintera podłogę obniżono tu o 205 mm, co znacznie ułatwia klientom wejście do mobilnego oddziału.

Zabudowę wykonała firma Berger Fahrzeugbau GmbH z Frankfurtu. Co ciekawe nadwozie mobilnego banku jest kuloodporne i posiada system monitoringu. Do tego dzięki lokalizatorowi GPS policja ma stały dostęp do lokalizacji pojazdu, a antena satelitarna umożliwia stabilne połączenie z centrum przetwarzania danych w głównej siedzibie Göppingen Savings Bank, więc w czerwonym Sprinterze można wykonać te same operacja, co przy zwykłym „okienku”.

Mobilny oddział banku korzysta z energii zgromadzonej w akumulatorach litowo-jonowych, które dostarczają prąd do urządzeń biurowych, oświetlenia, czy klimatyzacji bez potrzeby użycia głośnego agregatu z silnikiem spalinowym. Co ciekawe w środku zabudowy wygospodarowano nawet miejsce na łazienkę z umywalką i toaletą.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz Vans

Podziel się: