Mercedes Vito i V-klasa – poduszki powietrzne mogą same wypalić

Mercedes Vito i V-klasa – poduszki powietrzne mogą same wypalić

Właściciele Mercedesów Vito i V-klasa z typoszeregu W447 wezwani zostaną do serwisów. Tym razem chodzi o ryzyko samoistnego wypalenia poduszek powietrznych.

To już kolejna w ostatnim czasie kampania serwisowa dotycząca Vito i V-klasy typoszeregu W447. Ostatnio chodziło o to, że w tych modelach mogło odpaść koło.

Zobacz też: W Mercedesie Vito i V-klasie może odpaść koło – W447 do serwisu

Reklama

Teraz właściciele Vito i V-klasy będą zapraszani do autoryzowanych serwisów Mercedesa z powodu ryzyka samoczynnego i bezpodstawnego zadziałania ładunków zapłonowych poduszek powietrznych oraz pozostałych elementów systemu zabezpieczenia pasażerów wskutek rozładowania elektromagnetycznego.

Według Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. wypalenie poduszek i zadziałanie pirotechnicznych napinaczy pasów może zostać spowodowane przez niską przewodność elektryczną punktów masowych kolumny kierowniczej.

Ewentualne problemy związane z przewodnością punktów masowych będą również sygnalizowane odpowiednią kontrolką systemu zabezpieczenia pasażerów na zestawie wskaźników.

Zobacz też: Test: Mercedes Vito Tourer 116 CDI – na dalekie trasy (wideo, zdjęcia)

W Polsce akcją przywoławczą objęto 995 egzemplarzy Vito oraz V-klasy a ich lista numerów VIN znajduje się TUTAJ.

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. poinformuje właścicieli wytypowanych pojazdów o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Podziel się: