Reklama

Mercedes Vito Tourer 4×4 dla Fundacji GOPR

Mercedes Vito Tourer 4×4 dla Fundacji GOPR

Mercedes Vito Tourer 4×4 będzie służył jako Mobilne Centrum Edukacyjne Fundacji GOPR. Auto może pomieścić 8 osób i napędzane jest przez 163-konny silnik.

Fundacja GOPR, która utworzona została 18 marca 2016 roku, ma za zadanie wspierać rozwoju Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  W ramach jej działania podejmowane są również akcje edukacyjne, które mają oddziaływać prewencyjnie na zachowania turystów i narciarzy w górach.

Zobacz też: Test Mercedes Vito 111 CDI W447 – blaszak na bogato (wideo, zdjęcia)

Reklama

Przekazany Fundacji GOPR egzemplarz to 8-osobowy Mercedesa Vito 116 CDI Tourer z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 143 ccm o mocy 163 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm. Jednostka napędowa zblokowana została z 7-biegową przekładnią automatyczną, a moment obrotowy przekazywany jest na obie osie pojazdu.

Auto posiada najwyższy pakiet wyposażeniowy Select, a do tego białe Vito Tourer doposażono m.in. w reflektory przednie z inteligentnym systemem oświetlenia ILS LED, czy przesuwne drzwi po lewej stronie nadwozia.

Ponadto przekazany Fundacji GOPR egzemplarz posiada system ułatwiający parkowanie z przednimi i tylnymi czujnikami, a do tego o dobrą widoczność dba kamera cofania.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: