Reklama

Mercedes X-klasa jako kamper z zabudową TISCHER

Mercedes X-klasa jako kamper z zabudową TISCHER

Na niemieckich targach caravaningowych CMT w Stuttgarcie zaprezentowany zostanie Mercedes X-klasa w roli kampera z zabudową TISCHER.

Targi CMT 2018 (Caravan – Motor – Touristik) odbędą się w Stuttgarcie w okresie od 13 do 21 stycznia. Jednym z zaprezentowanych tam nowości będzie kamper bazujący na nowym pick-upie marki Mercedes-Benz.

Zobacz też: Mercedes-Benz X-klasa – polski cennik od 175 275 złotych brutto

Reklama

Jedną z dwóch wersji koncepcyjnych wersji klasy X będzie demontowalna nadbudowa przygotowana przez niemiecką firmę TISCHER GmbH, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kabin sypialnych dla pick-upów.

W środku przygotowanej przez TISCHER GmbH zabudowy, która jest szeroka na 1,5 metra i wysoka na prawie 2 metry, znajdziemy m.in. 3-palnikową kuchenkę gazową, czy składaną umywalkę i obrotową toaletę, dzięki czemu możliwe jest też przekształcenie tego systemu w prysznic. Po złożeniu trzech siedzeń w kabinie może spać dwoje ludzi.

Zobacz też: Ford Transit jako kamper z układem AWD i 5-letnią gwarancją

Innym konceptem, który zaprezentowany zostanie na CMT 2018 będzie Mercedes X-klasa z wysuwaną z paki kuchnią VanEssa.

Moduł wysuwny o wadze około 250 kg  mieści w sobie lodówkę, sprzęt do gotowania i zmywania jak również miejsce na naczynia i artykuły spożywcze.

System VanEssa chroni przedział ładunkowy za pomocą pokrywy wykonanej z wodoodpornego drewna tekowego stosowanego m.in. w jachtach.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: