Reklama

Ford Transit jako kamper z układem AWD i 5-letnią gwarancją

Ford Transit jako kamper z układem AWD i 5-letnią gwarancją

Ford Transit z nadwoziem furgon jako pojazd kempingowy? Czemu nie, zwłaszcza jeżeli dodamy do tego napęd 4×4 oraz 5-letnią gwarancję.

Kamper na bazie Transita „blaszki” z fabrycznym napędem AWD zaprojektowany został w ośrodku badawczo-rozwojowym Dunton Technical Centre w Wielkiej Brytanii. Samą zabudową zajęli się specjaliści z Trigano Group, do której należą m.in. takie marki jak francuski Chausson, Challenger, czy hiszpański Benimar.

Co prawda Trigano Group już na początku tego roku pokazała samochód kempingowy z napędem 4×4. Karmann Dexter to model siostrzany dla Randgera 560, który jest skierowany dla niemieckich klientów.

Reklama

Teraz Ford pozyskiwać klientów chcących kupić kampery zbudowane na tzw. vanach i nie ma się temu co dziwić, bo 18 procent w skali roku to spory wzrost.

Zobacz też: Opel Vivaro Life – nowy kamper na bazie minibusa

Ford Transit Randger 560, bo tak nazywa się nowy kamper, oferuje w swoim wnętrzu 4 miejsca do spania oraz możliwość przewozu 5 osób. W środku znalazło się miejsce m.in. na łazienkę ze zintegrowanym prysznicem. Poza tym przeniesiono dźwignię hamulca ręcznego, aby poprawić swobodę przemieszczania się pomiędzy kabiną kierowcy a częścią mieszkalną.

Do tego wszystkie pojazdy Forda po konwersji dokonanej przez fachowców z Trigano Group i zarejestrowane od 1 lipca 2017 roku otrzymują nową 5-letnią gwarancję producenta.

Poza tym Ford Transit Randger 560 wyposażony jest w system multimedialny SYNC3 z 6-calowym ekranem dotykowym, układ stabilizujący auto przy bocznym podmuchu wiatru Side Wind Stabilisation, czy system Traffic Sign Recognition, który rozpoznaje znaki drogowe w trakcie jazdy.

Zobacz też: Ford Transit i Transit Custom z systemem Side Wind Stabilization

Inteligentny układ napędowy AWD w razie potrzeby przekazać na przednie koła do 50% momentu obrotowego, ale kierowca może też w dowolnym momencie skorzystać z tryby AWD Lock, który na stałe będzie przekazywał moc na przednią oś.

Pod maską Randger 560 zamontowana może być jednostka 2.0 EcoBlue wykorzystująca wtrysk AdBlue o mocach 130 lub 170 KM z 6-biegową manualną skrzynią.

Nowy Ford Transit Randger 560 będzie oficjalnie prezentowany od 30 września do 8 października na francuskich targach Salon des Véhicules de Loisirs.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: