Opel Vivaro Life – nowy kamper na bazie minibusa

Opel Vivaro Life – nowy kamper na bazie minibusa

Opel Vivaro Life to kamper na bazie znanego od lat minibusa. Nowa wersja będzie miała premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

Opel nie kazał długo czekać z informacjami na temat kolejnej nowej wersji modelu Vivaro. Kilka dni temu pisałem już o Vivaro Tourer oraz Vivaro Kombi Elegance (link do tego artykułu znajduje się poniżej).

Zobacz też: Opel Vivaro Tourer i Vivaro Kombi Elegance – nowe wersje minibusów

Reklama

Teraz oficjalnie poinformowano, że trzecią nową odmianą osobowego minibusa Opla będzie Vivaro Life, który oferować ma miejsca do spania.

Wystarczy złożyć oparcia tylnych foteli, aby uzyskać płaską przestrzeń pozwalającą na wygodny nocleg we wnętrzu Vivaro Life.

Według zapowiedzi dzięki specjalnemu mechanizmowi wystarczy kilka sekund, żeby „zamienić luksusowego vana w przytulne i bardzo komfortowe miejsce do spania”.

W standardzie Opel Vivaro Life otrzyma obrotowe fotele w drugim rzędzie, dzięki czemu pasażerowie podróżujący z tyłu będą mogli siedzieć naprzeciwko siebie.

Oprócz tego ta nowa wersja minibusa ma pełne wykończenie wnętrza z oświetleniem sufitowym LED, a laptopy czy inne urządzenia mobilne można z łatwością podłączyć do znajdujących się w kabinie portów USB i gniazda 220 V.

Zobacz też: Test: Mercedes Vito Tourer 116 CDI – na dalekie trasy (wideo, zdjęcia)

W serii znajduje się także klimatyzacja sterowana manualnie lub automatycznie, czujniki parkowania a z zewnątrz Vivaro Life zwraca na siebie uwagę czarnymi klamkami drzwi i tylnej klapy oraz błyszczącymi oprawami lusterek bocznych.

Według oficjalnych zapowiedzi Opla modele Vivaro Life oraz Vivaro Tourer będzie można zobaczyć na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, który w tym roku odbędzie się w dniach od 14 do 24 września.

Czy Vivaro Life stanie się konkurencją dla innych fabrycznych kamperów, jak Volkswagen California, czy Mercedes-Benz Marco Polo Horizon?

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: