Reklama

Citroën SpaceTourer Rip Curl – koncepcyjny kamper 4×4

Citroën SpaceTourer Rip Curl – koncepcyjny kamper 4×4

Citroën SpaceTourer Rip Curl to koncepcyjny kamper z zabudową niemieckiej firma Pössl i napędem 4×4, który pokazany zostanie na Frankfurt Motor Show 2017.

Rozpoczynający się już 14 września 2017 roku Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie będzie miejscem premiery Citroëna SpaceTourer w koncepcyjnej wersji Rip Curl.

Zobacz też: Citroën Jumpy i Spacetourer – mogą mieć problem z wilgocią

Reklama

Oferujący cztery miejsca do spania Citroën SpaceTourer to przygotowany wspólnie z produkującą sprzęt surfingowy firmą Rip Curl koncepcyjny kamper. Auto otrzymało napęd 4×4, który pochodzi od francuskiej firmy Dangel, który od lat współpracuje z Grupą PSA.

Za zabudowę kamperową tego minibusa odpowiada niemiecka marka Pössl, która działa już na rynku od prawie 30 lat.

Z zewnątrz SpaceTourer otrzymał dwubarwne malowanie khaki oddzielone żółtą linią, co nawiązywać ma do stylu busów używanych przez surferów. W środku podróżować może do 7 pasażerów wraz z kierowcą, ale miejsc do spania jest tylko dla 4 osób.

A skoro już mowa o miejscach do nocowania, to 2 z nich uzyskuje się po złożeniu tylnych foteli a kolejne 2 są dostępne po podniesieniu dachu pojazdu.

Do tego w aneksie kuchennym zmieszczono kuchenkę gazową, zlewozmywak oraz kilka przydatnych szafek. Tuż obok kanapy z tylnego rzędu, zamontowano przesuwny składany stół.

Zobacz też: Opel Vivaro Life – nowy kamper na bazie minibusa

Co ciekawe, od października 2017 do stycznia 2018 roku ludzie z Rip Curl wybiorą się takim Citroënem Spacetourer Rip Curl Concept w podróż dookoła Europy. Wyprawę wyznaczają 22 etapy, obejmujące najpiękniejsze spoty surfingowe i tereny narciarskie na terenie Niemiec, Anglii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Hiszpanii i Austrii. Przy wsparciu profesjonalnych surferów z Rip Curl będzie można bezpłatnie przetestować najnowszy sprzęt surfingowy tego renomowanego producenta.

Źródło zdjęć: Citroën

Podziel się: