Reklama

Citroëny SpaceTourer wyjechały z fabryki bez katalizatorów?

Citroëny SpaceTourer wyjechały z fabryki bez katalizatorów?

Dawno nie czytałem o tak nietypowej akcji serwisowej! Tym bardziej, że teraz wszyscy producenci tak dbają przecież o ekologię.

Citroën Polska powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w modelach SpaceTourer został zamontowany układ wydechowy bez wymaganego – jak to napisano w oficjalnym komunikacie” – tłumika katalitycznego.

Oczywiście takie minibusy wytwarzają groźne spaliny – nie są one oczyszczane prawidłowo i negatywnie wpływają na środowisko naturalne.

Reklama

Zobacz też: Citroën Jumpy i SpacetTurer do serwisów – mogą się zapalić

Co prawda na na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało jedynie 10 egzemplarzy Citroëna SpaceTourera, jednak na tych samych liniach produkcyjnych we francuskim zakładzie Sevelnord montowane są też użytkowe odmiany Jumpy oraz inne klony bazujące na projekcie K Zero, w tym Peugeot Expert/Traveller, Toyota PROACE/PROACE Verso, czy Opel Vivaro/Zafira Life.

Czy podobna akcja naprawcza będzie także dotyczyć bliźniaczych samochodów? Zobaczymy, ale zazwyczaj tak właśnie było.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli objętych kampanią przywoławczą pojazdów o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią udziela Citroën Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 85).

Źródło zdjęć: Citroën

Podziel się: