Reklama

Citroën Jumpy i Peugeot Expert ma problem z hamulcami

Citroën Jumpy i Peugeot Expert ma problem z hamulcami

W Polsce akcja przywoławcza dotyczy 1020 aut! Citroën Jumpy i Peugeot Expert ma problem z hamulcami. Kampania dotyczy też osobowych odmian tych modeli.

Peugeot Polska Sp. z o.o. oraz Citroën Polska Sp. z o.o. poinformował UOKiK, że w modelach jumpy/Spacetourer oraz bliźniaczym Expert/Traveller elastyczne przewody hamulcowe tylnych hamulców z tyłu mogą się uszkodzić, w wyniku czego istnieje większe ryzyko wypadku.

Przedstawiciele obu należących do koncernu PSA marek powiadomią właścicieli wytypowanych pojazdów o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów.

Reklama

Zobacz też: Citroën Jumpy i Spacetourer do serwisów – mogą się zapalić

W ramach kampanii sprawdzone zostaną lewe i prawe elastyczne przewody tylnych hamulców i – jeśli to konieczne – przeprowadzona zostanie ich bezpłatna wymiana.

Importerzy informują też, że zamontowana zostanie nowa spinka mocująca w celu uniknięcia przesuwania się przewodów hamulcowych w trakcie dalszej eksploatacji samochodu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1020 pojazdów, w tym 580 aut to modele Peugeot Expert/Traveller a 440 sztuk to Citroeny Jumpy/Spacetourer.

Wszystkich informacji związanych z kampanią udziela Peugeot Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 73) oraz Citroën Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 85).

Źródło grafiki na podstawie zdjęć: Citroen, Peugeot

Podziel się: