Mercedes X-klasa znika z oferty – powodem niska sprzedaż

Mercedes X-klasa znika z oferty – powodem niska sprzedaż

Wcześniejsze plotki potwierdziły się. Mercedes X-klasa znika z oferty – powodem niska sprzedaż. Carlex Design przygotował już wersję Final Edition.

Pierwszy wielkoseryjnie produkowany pick-up spod znaku trójramiennej gwiazdy oferowany był od końca 2017 roku.

Wytwarzany w zakładach Nissana w Barcelonie i wykorzystujący m.in. ramę czy częściowo (w wersji X250d) jednostki napędowe z Navary pick-up Mercedesa nie zyskał przychylności klientów.

Reklama

Zobacz też: Test: Mercedes-Benz X250d 4MATIC – 190 KM to mało (wideo, zdjęcia)

Jak podają branżowe media, w 2018 roku wydano klientom z Europy, Australii oraz Południowej Afryki, czyli tam gdzie była oferowana, łącznie 16 700 egzemplarzy X-klasy.

Z kolei w 2019 roku globalna sprzedaż sięgnęła 15 300 sztuk, co przypieczętowało decyzję o zaniechaniu uruchomienia sprzedaży w Północnej Ameryce.

Znana już na całym świecie firma Carlex Design rodem z Czechowic-Dziedzic, która zajmuje się uszlachetnianiem m.in. fabrycznych wersji klasy X w oryginalne obszycia wnętrz skórzaną tapicerką czy zewnętrzny pakiet stylistyczny, przygotowała już dwie wersje na pożegnanie tego modelu: Off-Road Final Edition i Extreme Final Edition.

Zobacz też: Mercedes-Benz X-klasa z 5 gwiazdkami w teście Euro NCAP

Jak informują światowe media związane z motoryzacją, zakończenie produkcji Mercedesa X-klasy nastąpić ma w maju 2020 roku.

PS: To kolejny pick-up, który znika z naszego rynku. W 2019 roku Fiat Fullback (na bazie Mitsubishi L200) został wycofany ze sprzedaży.

Źródło zdjęcia wewnątrz artykułu: Carlex Design

Podziel się: