Reklama

Międzynarodówka na gaz – VW T4 z kurnikiem i przyczepką

Międzynarodówka na gaz – VW T4 z kurnikiem i przyczepką

Czytelnik Radek przesłał zdjęcia zestawu, który spotkał w Kaliszu. Składający się z VW T4 i dwuosiowej przyczepki „zaprzęg” mieści się w 3,5-tonowym DMC.

„Witam, taki oto wynalazek spotkałem dzisiaj na parkingu” – tak zaczyna się mail od Radka, który uwiecznił na zdjęciach ciekawie skonfigurowany zestaw składający się z Volkswagena T4 i dwuosiowej przyczepki, który w czwartek 10 sierpnia stał w Kaliszu przy jednej Biedronek.

Zobacz też: Wyposażenie opcjonalne w autach dostawczych – co wybierają Polacy?

Reklama

Po kilki zdaniach zamienionych w kierowcą „T4-ki” Radek dowiedział się, że ta międzynarodówka z dwuosiową przyczepką często jeździ na Węgry i Słowację. Stąd na kabinie Volkswagena „przeszczepiony” chyba z jakiegoś Renault Master kurnik.

Co ciekawe, cały zestaw nie przekracza 3,5 tony DMC (2400 kg bus+740 kg przyczepka), więc nie potrzeba tu ani tacho, ani nie obowiązują go opłaty na płatnych odcinkach dróg.

Warto też podkreślić, że taki „zaprzęg” swoją ładownością zawstydziłby niejedno Ducato, czy Masterkę, bo skrzyniowy Volkswagen ma 900 kg ładowności, a przyczepka ma jej 450 kg.

Zobacz też: Białoruska międzynarodówka, czyli VW LT na zdjęciach od Roberta

Do tego, co potwierdza Radek a widać na zdjęciach, zielona międzynarodówka zasilana jest gazem LPG, co zdecydowanie obniża koszty każdego przejechanego w trasie kilometra!

Źródło zdjęć: Radek

Podziel się: