Mobilna stacja ITD na A1 – połowa dostawczaków straciła dowód

Mobilna stacja ITD na A1 – połowa dostawczaków straciła dowód

Nowa mobilna stacja ITD na A1 – połowa dostawczaków straciła dowód rejestracyjny w trakcie specjalnej akcji kontrolującej busy do 3,5 tony DMC.

Najnowocześniejsza w Polsce mobilna stacja diagnostyczna ITD została uroczyście oddana w ręce śląskich „Krokodyli” 25 stycznia 2019 roku.

Wyposażone m.in. w hydrauliczne szarpaki do kontroli zawieszenia aut urządzenie zostało wykorzystane w czwartek 7 marca w specjalnej akcji wymierzonej w samochody ciężarowe do 3,5 tony DMC, którą przeprowadzono na parkingu przy „A1-ce” w okolicach miejscowości Gorzyczki.

Reklama

Zobacz też: Nowa Mobilna Stacja Diagnostyczna ITD trafiła na Śląsk

Wyniki „krokodyli” wprawiają w osłupienie! Na 22 skontrolowane busy aż w 12 stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wśród sprawdzonych na mobilnej stacji dostawczaków z Polski i z zagranicy, inspektorzy ITD najczęściej wykrywali wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie zawieszenia i układzie kierowniczym, ale też awarie układu hamulcowego oraz braki w wymaganym oświetleniu.

PS: Coś mi się wydaje, że skoro „Krokodyle” podczas jednej akcji zabrali ponad 50% dowodów rejestracyjnych, to takie zmasowane kontrole stanu technicznego pojazdów dostawczych do 3,5 tony będą powtarzane w najbliższej przyszłości.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: