MOIA – elektryczny minibus dla 6 osób na bazie VW Craftera

MOIA – elektryczny minibus dla 6 osób na bazie VW Craftera

MOIA to marka wchodząca w skład Grupy Volkswagen. Dzisiaj zaprezentowała ona elektrycznego minibusa dla 6 osób, który powstał na bazie VW Craftera II.

MOIA to tak naprawdę wywodzący się z Berlina start-up, który w 100% należy dokoncernu Volkswagen. go celem jest wprowadzenie na rynek nowej usługi, która polegać będzie m.in. na wynajmie ekologicznych i bezemisyjnych pojazdów w dużych miastach.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Reklama

Dzisiaj, czyli 4 grudnia, MOIA zaprezentował 6-osobowego minibusa, który bazuje konstrukcyjnie na produkowanym w Polsce Volkswagenie Crafterze II generacji.

Może z zewnątrz nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale na zdjęciu po prawej widoczna jest deska rozdzielcza żywcem wzięta z nowego Craftera.

Zobacz też: Mercedes Sprinter III – deska rozdzielcza na oficjalnych zdjęciach

W środku, jak widać na zdjęciu po lewej, przewidziano dosyć luksusowe wykończenie wnętrza, a każdy fotel ma mieć lampkę do czytania, gniazdo USB. Do tego użytkownicy MOIA mogą liczyć na szybki bezprzewodowy internet poprzez technologię WiFi.

Wiadomo też, że do napędu służyć ma elektryczny silnik, a baterie pozwolą na przejechanie ponad 300 kilometrów na w pełni naładowanym akumulatorze. CO ważne, około 80% baterii można naładować już w około 30 minut.

Według oficjalnych zapowiedzi pierwsze egzemplarze MOIA pojawić się mają na wynajem na zasadach carpollingu w europejskich miastach powyżej 1 miliona mieszkańców. Już wiadomo, że w 2018 roku MOIA zadebiutuje na ulicach niemieckiego Hamburga.

Jedno z ważniejszych dla mnie pytań brzmi teraz następująco: czy MOIA, tak jak i zaprezentowany na targach IAA 2016 w Hanowerze VW e-Crafter także będą produkowane w zakładach w Białężycach pod Wrześnią?

Źródło zdjęć: MOIA

Podziel się: