Volkswagen e-Crafter z zakładów w Hanowerze a nie z Wrześni

Volkswagen e-Crafter z zakładów w Hanowerze a nie z Wrześni

Volkswagen e-Crafter, czyli furgon z napędem elektrycznym, produkowany będzie w zakładach VW w Hanowerze, a nie jak podawały niektóre media, pod Wrześnią.

Najnowsza II już generacja Volkswagena Craftera dotychczas produkowana była wyłącznie w polskich zakładach w Białężycach pod Wrześnią. dotychczas powstawały tam wszystkie wersje tego nowoczesnego pojazdu dostawczego napędzanego wysokoprężnym silnikiem 2.0 TDI.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Reklama

Wydawało się też, że i elektryczna wersja Craftera – oznaczona jako e-Crafter – będzie zjeżdżać z wielkopolskich linii.

Niestety, już wiadomo, że bezemisyjne egzemplarze największego z rodziny Volkswagen Samochody Użytkowe modelu produkowane są już w Hanowerze – pierwsze sztuki VW e-Craftera opuściły niemieckie zakłady pod koniec roku 2017 roku.

Zobacz też: MOIA – elektryczny minibus dla 6 osób na bazie VW Craftera

Wiadomo już, że elektryczny furgon trafi do sprzedaży we wrześniu 2018 roku. Jego maksymalna ładowność to – w zależności od wersji – od 1 do 1,75 tony, a w pełni naładowane akumulatory zapewniać mają 160 kilometrów zasięgu.

Skoro elektryczny dostawczak Volkswagena produkowany będzie w Hanowerze, to i bazujący na Crafterze 6-osobowy minibus MOIA – także „na prąd” – również opuszczać będzie niemiecką fabrykę VW.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: