Na 97 dostawczaków 60 przeciążonych – akcja ITD Lublin i policji

Na 97 dostawczaków 60 przeciążonych – akcja ITD Lublin i policji

W województwie lubelskim kontrolowano wagę busów. Na 97 dostawczaków 60 było przeciążonych, w 10 przypadkach już na pusto auto ważyło ponad 3,5 tony.

W poniedziałek 6 sierpnia inspektorzy WITD Lublin we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie i podległymi jej komendami powiatowymi przeprowadzili zmasowaną kontrolę pod kryptonimem „Bus”, która była wymierzoną w przeładowane lekkie pojazdy użytkowe.

Zorganizowane jednocześnie w 7 miejscach na terenie Lubelszczyzny punkty ważenia sprawdziły w trakcje trwania tej akcji 97 samochodów dostawczych.

Reklama

Zobacz też: Rejestracje nowych pojazdów dostawczych – lipiec 2018

Wśród nich aż 60 okazało się przeciążonych, a rekordzista zamiast 3,5 tony ważył 8,1 tony. Do tego 10 dostawczaków po zważeniu na pusto przekroczyło granicę 3 500 kg, ale były też i takie busy, które miały tylko 100 kg ładowności…

Łącznie przez cały dzień policjanci wraz z lubelskimi „Krokodylami” wystawili 65 mandatów karnych i zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych.

Zobacz też: GRUAU Polska podwoił produkcję wkładów izotermicznych

WITD lublin przy okazji tej akcji zaprezentowali statystyki dotyczące zważonych w całym 2017 roku pojazdów dostawczych zarejestrowanych z 3,5-tonowym DMC –  około 87% zważonych dostawczaków okazało się przeciążonych.

Warto też dodać, że policjanci zapowiadają, że podobna akcja odbędzie się pod koniec wakacji.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: