Reklama

Na A4 bus uderzył w naczepę. Służby miały problem z dojazdem

Na A4 bus uderzył w naczepę. Służby miały problem z dojazdem

W poniedziałek na „A4-ce” pod Bolesławcem bus uderzył tył naczepy. Kierowca Masterki został ranny a służby miały problem z dojazdem.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek 4 marca na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca (woj. dolnośląskie). Na 22. kilometrze dostawcze Renault Master z zabudową na trasy dalekosiężne najechało na tył 40-tonowego zestawu składającego się z ciągnika siodłowego oraz naczepy.

Ranny w tym wypadku został kierowca busa, ale tym razem chciałem poruszyć temat tzw. korytarza życia, czyli umożliwienia przejazdu służbom ratunkowym i policji.

Reklama

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej opublikowali na swoim profilu w serwisie Facebook film pokazujący jakie trudności mieli, aby przejechać ich strażackim Starem do miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia z udziałem „międzynarodówki” i 40-tonowego zestawu doszło w poniedziałek 4 marca na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pod Bolesławem.

Na przeszło 2-minutowym nagraniu ze strażackiego wozu widać, jak druhowie muszą się kilkukrotnie zatrzymywać, bo są blokowani przez pojazdy stojące na lewym i prawym pasie, choć pas awaryjny pozostaje pusty.

A na samym końcu nagrania widać, jak kierowca Volkswagena Passata B6 w kombi wykonuje jakieś dziwne manewry wprost przed nadjeżdżającym Starem OSP Czerna…

W każdym razie pamiętajmy, że kiedyś to może do nas jechać straż pożarna i karetka, dlatego pamiętajmy, aby po utworzeniu się zatoru w razie możliwości zjechać albo na pas awaryjny (jeżeli stoimy na prawym pasie autostrady czy drogi ekspresowej), albo zjedźmy nawet częściowo na trawę, w przypadku, kiedy stoimy na lewym pasie bliżej barierki.

Źródło zdjęć i filmu: OSP Czerna

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + piętnaście =