Reklama

Na DK 9 bus wjechał pod Scanię. Kierowca Mastera zmarł

Na DK 9 bus wjechał pod Scanię. Kierowca Mastera zmarł

Wczoraj na DK 9 pod Kolbuszową bus wjechał pod Scanię. Niestety, kierowca Renault Master zmarł pomimo udzielonej pomocy.

W poniedziałek 11 września około godziny 11:20 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr pomiędzy Cmolasem a Hadykówką (woj. podkarpackie).

Według policyjnych ustaleń prowadzący dostawcze Renault Master 34-latek z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z ciągnikiem siodłowym marki Scania.

Reklama

Kierowca 40-tonowego zestawu próbował ratować sytuację i położył ciągnik z naczepą do rowu, jednak pomimo udzielonej pomocy, życia 34-letniego kierowcy renault nie udało się uratować.

Po wypadku droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnobrzeg – Rzeszów była zablokowana blisko 10 godzin.
Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Cmolas i Hadykówka w powiecie kolbuszowskim.

Decyzją prokuratora ciało kierowcy busa zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wiadomo już natomiast, że 48-latek prowadzący Scanię był trzeźwy i trafił do szpitala.

Przez blisko 10 godzin droga krajowa nr 9 była zablokowana na czas czynności śledczych i porządkowych. Teraz służby pod nadzorem prokuratora będą ustalać przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: