Reklama

Kierowca busa wjechał w Scanię. Śmiertelny wypadek na DK 8

Kierowca busa wjechał w Scanię. Śmiertelny wypadek na DK 8

W sobotę 9 października doszło na DK 8 kierowca busa wjechał w Scanię, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Policja pod nadzorem prokuratury będzie teraz ustalać dlaczego przewożący pieczywo 65-latek zjechał ze swojego pasa ruchu.

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8 w okolicy miejscowości Horodnianka nieopodal Sokółki (woj. podlaskie).

Według wstępnych ustaleń policji, około godziny 5 nad ranem prowadzący Renault Master na łuku drogi zjechał ze swojego pasa i doprowadził do uderzenia w ciągnik siodłowy marki Scania z podpiętą naczepą. Po przybyciu na miejsce służb stwierdzono, że kierowca ciągnika siodłowego nie doznał obrażeń i opuścił o własnych siłach kabinę ciężarówki a badanie wykazało, że jest trzeźwy.

Reklama

Skala zniszczeń w Scanii pokazuje, z jakim impetem furgon wbił się w ciągnik siodłowy.

Niestety, prowadzący furgon 65-latek był zakleszczony w zmiażdżonej doszczętnie kabinie.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego rozpoznał zgon 65-latka i jego ciało wydobyto przy pomocy narzędzi hydraulicznych dopiero po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych policji nadzorowanych przez prokuratora.

W działaniach na DK 8 brało udział aż 6 zastępów straży pożarnej a utrudnienia na tym odcinku „krajówki” trwały ponad 6 godzin – droga była zablokowana przez dłuższy czas w obu kierunkach i dopiero przed godziną 9 poszczone zostało „wahadło”.

Źródło zdjęć: KP PSP Sokółka, OSP Horodnianka

Podziel się: