Reklama

Nowa Mobilna Jednostka Diagnostyczna i oddział ITD w Miechowie

Nowa Mobilna Jednostka Diagnostyczna i oddział ITD w Miechowie

Na małopolskich drogach pracę rozpoczyna Mobilna Jednostka Diagnostyczna, której bazą będzie nowy oddział ITD w Miechowie.

To jedyne zdjęcie z całego komunikatu GITD, gdzie widać niemal całe Iveco Eurocargo służące do przewozu mobilnej stacji diagnostycznej. Na innych zdjęciach są głównie twarze polityków i innych notabli…

Wczoraj na terenie bazy drogowej GDDKiA położonej w bezpośrednim sąsiedztwie krajowej „siódemki” miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału terenowego WITD Kraków.

W miechowskim oddziale stacjonować będzie Mobilna Jednostka Diagnostyczna, czyli nowoczesna stacja kontroli pojazdów przewożona na podwoziu Iveco Eurocargo.

Reklama

To bardzo skuteczny sprzęt, który pozwala ze 100-procentową skutecznością zweryfikować bezpośrednio przy trasie m.in. stan układu hamulcowego czy zawieszenia pojazdów dostawczych, ciężarówek czy autobusów.

Mobilna Jednostka Diagnostyczna został zakupiona z funduszy unijnych przez GITD a docelowo będzie takich specjalistycznych pojazdów 16 i trafią one do każdego z Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego w Polsce.

– To już kolejna partia dostarczonych pojazdów. W ostatnim czasie trafiły w szeregi WITD w Szczecinie, Olsztynie, Lublinie oraz do małopolskich inspektorów ITD. Kolejnych 8 jest w przygotowaniu. To unikatowy sprzęt. Nie dysponuje nim żadna inna służba w Polsce – mówił podczas poniedziałkowego spotkania Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

W ramach pokazowej kontroli na Mobilną Jednostkę Diagnostyczną wjechał Fiat Ducato z WITD Kraków.

Oddział w północnej części Małopolski ma usprawnić pracę „Krokodyli”, a inspektorzy nie będą tracić czasu na dojazdy do Miechowa z Krakowa.

Zobacz też: Czy warto wybrać tanie opony?

Aktualnie w małopolskiej ITD pracuje dziś 34 inspektorów 8 kolejnych osób jest w trakcie kursu specjalistycznego na stanowisko inspektora.

Od początku 2022 roku przeprowadzili oni blisko 9000 kontroli pojazdów dostawczych, ciężarówek oraz autobusów, z czego niemal połowa z nich należała do zagranicznych podmiotów.

Przy okazji warto przypomnieć, że w lipcu 2022 otwarty został także oddział ITD w Nisku na Podkarpaciu a w 2017 roku GITD otworzyło oddział w Białej Podlaskiej, gdzie mieści się Biuro Kontroli Opłaty Elektronicznej.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: