Reklama

Na DK 91 Mercedes Sprinter wjechał w osobówkę – 2 osoby nie żyją

Na DK 91 Mercedes Sprinter wjechał w osobówkę – 2 osoby nie żyją

Pomiędzy Gniewem a Tczewem na DK 91 Mercedes Sprinter wjechał w osobówkę – 2 osoby z Renault nie żyją. Ranny został też kierowca dostawczaka.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 15 stycznia na 65. kilometrze drogi krajowej nr 91 nieopodal miejscowości Szprudowo (powiat tczewski).

Jak wynika z policyjnych ustaleń, około godziny 7:00 rano kierowca chłodni na podwoziu Mercedesa Sprintera zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w osobowe auto marki Renault, którym podróżowały dwie osoby.

Reklama

Niestety, w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł mężczyzna oraz kobieta podróżująca osobówką. Do szpitala trafił też kierujący chłodnią.

Zobacz też: Mercedes Sprinter miał 395 kg ładowności, ale ważył 5,5 tony

Do tego w miejscu, gdzie doszło do wypadku do rowu wjechały dwie osobówki chcące uniknąć zderzenia z przewróconą na prawy bok chłodnią.

Teraz pomorscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą ustalać szczegółowy przebieg oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia. W ramach działań zazwyczaj powoływany jest biegły sądowy z zakresu techniki samochodowej, który sprawdzi m.in. stan techniczny pojazdów biorących udział w wypadku, ale też np. dokona ważenia pojazdu, jeżeli uzna, że znacznie została przekroczona dopuszczalna masa całkowita pojazdu.

Źródło zdjęć: PSP Tczew

Podziel się: