Na DK 94 bus wbił się w osobówkę – 1 osoba nie żyje

Na DK 94 bus wbił się w osobówkę – 1 osoba nie żyje

W środę na prostym odcinku DK 94 bus wbił się w osobówkę, w którą uderzył jeszcze jeden pojazd. Niestety, 1 osoba nie żyje a 2 zostały ranne.

Do dramatycznego wypadku doszło 23 sierpnia około godziny 13:30 na trasie pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Suchą (woj. opolskie).

Jak informują lokalne służby, jadące w stronę Strzelec Opolskich Suzuki SX4 S-Cross zaczęło hamować i wtedy w jego tył uderzyło Renault Master.

Reklama

Siła uderzenia zepchnęła osobówkę na przeciwny pas, gdzie doszło do zderzenia z jeszcze jednym pojazdem użytkowym.

Po wypadku droga krajowa nr 94 na odcinku pomiędzy miejscowościami Strzelce Opolskie i Sucha została całkowicie zablokowana do godziny 20:00.

Niestety, pomimo podęcia reanimacji nie udało się uratować życia 48-letniego kierowcy Suzuki. Do szpitala trafiła pasażerka osobówki oraz jeden z kierowców.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zbierali materiał dowodowy a na miejscu pojawił się też biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

EDIT: Jak informuje policja ze Strzelców Opolskich 52-letni kierujący dostawczym Fiatem, jadąc w kierunku Strzelec Opolskich, najechał na tył samochodu osobowego, który z nieznanych przyczyn hamował. W wyniku uderzenia Suzuki znalazło się na przeciwległym pasie ruchu, gdzie doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym busem Renault.

Źródło zdjęć: OSP Sucha

Podziel się: