Na DW 766 Transit zapalił się podczas jazdy. Spłonął doszczętnie

Na DW 766 Transit zapalił się podczas jazdy. Spłonął doszczętnie

Na DW 766 dostawczy Ford Transit zapalił się podczas jazdy. Bus spłonął doszczętnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem dostawczego samochodu doszło w czwartek 19 czerwca w miejscowości Górki nieopodal Pińczowa (woj. świętokrzyskie).

Jak wynika z ustaleń służb, około godziny 13:00 jadący drogą wojewódzką nr 766 Ford Transit zaczął się palić podczas jazdy. Na szczęście obaj podróżujący dostawczakiem mężczyźni opuścili busa nie odnosząc żadnych obrażeń.

Reklama

Do stojącego na pasie w kierunku Pińczowa pojazdu wezwani zostali strażacy – łącznie w akcji ugaszania pożaru wzięli udział strażacy z PSP Pińczów (dwa zastępy) oraz po jednym z OSP Kije oraz OSP Włoszczowice.

W wyniku pojawienia się pod maską Transita zarzewia ognia spłonął cały pojazd. Na szczęście kierowcy i pasażerowi Forda udało się bezpiecznie zatrzymać pojazd i wydostać poza kabinę.

Warto podkreślić, że bus nie przewoził ładunku a ogień pojawił się pod maską turbodiesla napędzającego Transita. Niestety, dostawczak spłonął doszczętnie a na czas działań ratunkowo-porządkowych DW 766 była całkowicie zablokowana.

Źródło zdjęć: KP PSP Pińczów

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =