Na S5 Iveco Daily wjechało w auto drogowców. Kierowca ranny

Na S5 Iveco Daily wjechało w auto drogowców. Kierowca ranny

Na trasie S5 pod Gnieznem prowadzący Daily mężczyzna wjechał w auto drogowców. W wyniku tego zdarzenia kierowca Iveco został ranny.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w czwartek 7 września na drodze ekspresowej S5 za węzłem Łubowo w kierunku Poznania.

Około godziny 9:35 prowadzący Iveco Daily mężczyzna uderzył w pojazd techniczny służby utrzymania dróg wyposażony w specjalne lampy ostrzegawcze, które informować mają kierowców o trwających pracach.

Reklama

Niestety, tablica świetlna nakazująca zjechanie na lewy pas nie pomogła w tym wypadku, bo jadący tamtędy kierowca uderzył ze znaczną siłą w specjalną konstrukcję buforową zamontowaną w tylnej części „solówki” drogowców.

W tym wypadku można przypuszczać, że kierowca Dajlaka przeżył dzięki specjalnej konstrukcji zabezpieczającej tył ciężarówki drogowców.

Strażacy udzielili poszkodowanemu kierowcy Dajlaka kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ratowników medycznych, którzy przetransportowali poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Gnieźnie.

Na szczęście w tym zdarzeniu na „S5-tce” nie ucierpiał żaden z pracowników, którzy naprawiali uszkodzona barierę energochłonną na tym odcinku „eskpresówki”.

Teraz dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja. Warto przy okazji podkreślić, że strażacy z jednostki w Gnieźnie oraz zastęp OSP w Łubowie mogli szybko dojechać na miejsce zdarzenia dzięki wzorowemu korytarzowi życia utworzonemu przez kierowców.

Źródło zdjęć: OSP Łubowo

Podziel się: