Reklama

Śmiertelne potrącenie na S5. Nie żyje kierowca Fiata Ducato

Śmiertelne potrącenie na S5. Nie żyje kierowca Fiata Ducato

Wczoraj na trasie S5 pod Żninem prowadzący Skodę Octavię śmiertelnie potrącił znajdującego się obok Fiata Ducato mężczyznę.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 29 maja przed godziną 15.00 na 111. kilometrze drogi ekspresowej S5 w kierunku Poznania.

Według ustaleń policjantów ze Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) na wysokości miejscowości Bożejewiczki jadący osobową Skodą Octavią 42-letni mieszkaniec Zielonej Góry uderzył w 62-letniego mężczyznę, którego skrzyniowy Fiat Ducato stał na pasie awaryjnym „S5-tki”.

Reklama

Policjanci ze Żnina zatrzymali 47-latkowi ze Skody prawo jazdy a o jego ewentualnym odzyskaniu zadecyduje teraz sąd.

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 62-latek z Wrocławia zmarł na miejscu wypadku. Pracujący przy tym zdarzeniu funkcjonariusze „drogówki” ustalili, że kierowca osobówki Skodą w chwili wypadku był trzeźwy, lecz zabezpieczono od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych.

W ramach czynności policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać wszystkie szczegóły i okoliczności tego tragicznego wypadku. Ponadto na miejsce tragedii wezwany został biegły z zakresu wypadków drogowych.

Źnińscy policjanci, uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy i teraz sąd zadecyduje, czy kierowca Octavii je odzyska.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: