Reklama
stats

Niemiecka kontrola busa chłodni. Mięso na Döner Kebap zutylizowano

Niemiecka kontrola busa chłodni. Mięso na Döner Kebap zutylizowano

Niemieccy policjanci zatrzymali na A21 busa chłodnię. Pomiary wskazały zbyt wysokie temperatury i 410 kg mięsa na Döner Kebap zutylizowano.

Niektórzy mówią, że najlepszy w całej Europie Döner Kebap można zjeść w Berlinie. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale fanów fast foodów może zaciekawić sytuacja, do której doszło nieopodal miasta Bad Segeberg w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn.

Otóż w czwartek 23 lutego patrol policji zatrzymał do kontroli na autostradzie A21 chłodnię na podwoziu auta dostawczego.

Reklama

Niemiecki bus jadący do Lubeki prowadzony był przez 48-letniego hamburczyka. Jak się okazało w ładowni przewożono około 410 kilogramów mrożonej cielęciny i kurczaka na Döner Kebap.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę, że na wyświetlaczu zamontowanym w kabinie dostawczaka czujnik temperatury panującej w ładowni wskazuje tylko -4 stopnie Celsjusza, choć w przypadku transportu głęboko mrożonego mięsa powinna to być temperatura nie wyższa niż -18 stopni Celsjusza.

Z uwagi na podejrzenie naruszenia przepisów dotyczących transportu żywności funkcjonariusze na miejsce wezwali odpowiednie służby Lubeki. Pomiar wykonany przez inspektora potwierdził podejrzenie i wykazał temperaturę wewnątrz izotermy między -10 a -13 stopni Celsjusza.

Ostatecznie zadecydowano o utylizacji całego transportu mięsa a wobec kierowcy, jak i firmy, do której należała chłodnia wszczęto postępowanie karne.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: