Nietrzeźwy kierowca Fiata Ducato wpadł na ważeniu

Nietrzeźwy kierowca Fiata Ducato wpadł na ważeniu

Inspektorzy ITD zatrzymali do ważenia Fiata Ducato, którym przewożono materiały i narzędzia budowlane. W trakcie okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.

W poniedziałek 6 czerwca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi prowadzili w miejscowości Mzurki kontrole przy drodze krajowej numer 74.

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów był Fiat Ducato należący do przedsiębiorcy budowlanego z Bełchatowa. Samochód przewożono materiały i narzędzi niezbędne do prac remontowych. Kontrolę przeprowadzono pod kątem przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej oraz dopuszczalnej ładowności auta.

Reklama

W wyniku kontroli „krokodylki” stwierdziły, że rzeczywista masa całkowita pojazdu zamiast 3,5 wynosi 3,9 tony.  Jednak to nie 400 kilogramów powyżej DMC było w przypadku tej kontroli największym problemem.

Zobacz też: Rejestracje nowych dostawczaków – to był najlepszy maj od 10 lat!

Prowadzący Ducato został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie AlcoBlow wykazało, że kierowca busa jest nietrzeźwy, a poza tym mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Wezwany na miejsce patrol policji wykonał badanie trzeźwości kierującego i ustalił, iż zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi 0,48 mg/l, czyli około 1 promila.

Kierowcę Fiata ukarano mandatami karnymi za przekroczenie DMC pojazdu oraz za nieposiadanie przy sobie wymaganego dokumentu i przekazano go patrolowi policji celem wykonania dalszych czynności. Kierowcy Ducato za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata, ale też karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Na miejsce przybył również przedsiębiorca, który przejął auto od swojego kierowcy i musiał dodatkowo przeładować część towaru na inny pojazd.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: