Reklama

Nietrzeźwy poranek na DK 2 – kierowca busa miał prawie 3 promile

Nietrzeźwy poranek na DK 2 – kierowca busa miał prawie 3 promile

Inspektorzy ITD zatrzymali na DK 2 kierowcę busa, który miał prawie 3 promila alkoholu. Pijanym zajęli się funkcjonariusze policji z Siedlec.

W poniedziałek 5 grudnia inspektorzy WITD Szczecin i WITD Radom przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, która ukierunkowana była na wyeliminowaniu kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Łącznie na drogach powiatu goleniowskiego w zachodniopomorskiej oraz na głównych mazowieckich szlakach sprawdzono trzeźwość blisko 580 kierowców.

Reklama

Niestety, wśród poddanych badaniu na zawartość alkoholu znalazł się skrajnie nieodpowiedzialny kierowca dostawczego Fiata Ducato.

W trakcie jednej kontroli w Ujrzanowie pod Siedlcami, na drodze krajowej nr 2 „Krokodyle” wyczuły woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało 2,69 promila, więc na miejsce wezwano patrol policji, który przejął pijanego kierowcę. Teraz mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności a także kara pieniężna na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmującej się pomocą ofiarom wypadków drogowych (od 5000 zł).

Ponadto kierowcy Ducato zatrzymano prawo jazdy a sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na minimum rok.

Źródło zdjęcia: GITD

Podziel się: