Akcja „Trzeźwy poranek”: 2 kierowców busów po alkoholu

Akcja „Trzeźwy poranek”: 2 kierowców busów po alkoholu

Na mazowieckich drogach przeprowadzono po raz kolejny akcję „Trzeźwy poranek”. Niestety, 2 kierowców busów było po alkoholu.

W poniedziałek 24 kwietnia na drogach ekspresowych, krajowych, powiatowych oraz gminnych w województwie mazowieckim została przeprowadzona akcja „Trzeźwy poranek”.

Łącznie w trakcie prowadzonych działań w całym województwie inspektorzy ITD wraz z policjantami przebadali alkomatami przesiewowymi 1046 kierowców autobusów, samochodów ciężarowych, dostawczych a nawet pojazdów osobowych.

Reklama

Jednym z 5 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalny limit wynoszący 0,2‰, był prowadzący Mercedesa Sprintera. Mężczyzna zatrzymany w ciągu drogi krajowej nr 744 na ulicy Wierzbickiej w Radomiu wydmuchał 0,44 ‰.

Inny kierujący samochodem dostawczym wpadł na drodze krajowej nr 2 w okolicach Kałuszyna – wynik badania wskazał w tym przypadku 0,23‰.

Teraz za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5‰) zatrzymanym kierowcom grozi m.in. grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalnie do 30 000 zł) lub do 30 dni aresztu. Do tego obligatoryjnie sąd zakazuje prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Źródło zdjęcia: GITD

Podziel się: