Jechał Transporterem z przyczepą po S8 bez e-TOLL. Był nietrzeźwy

Jechał Transporterem z przyczepą po S8 bez e-TOLL. Był nietrzeźwy

Inspektorzy od kontroli myta zatrzymali kierowcę, który prowadził VW Transporterem z przyczepą po S8 bez e-TOLL. Był też nietrzeźwy.

W środę 1 lutego inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD zatrzymali na drodze ekspresowej S8 pod Rzgowem zestaw składający się z Volkswagena T5 oraz przyczepy, na której przewożony minikoparkę.

Powodem kontroli był brak uiszczenia obowiązkowego myta dla zestawu przekraczającego 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej.

Reklama

Ponadto w trakcie czynności „Krokodyle” zauważyli, że prowadzący Transportera jest pijany. Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził, że mężczyzna jest nietrzeźwy – badanie wydychanego powietrza wykazało 0,6 promila alkoholu.

W międzyczasie inspektorzy ITD doszukali się jeszcze awarii oświetlenia. Ostatecznie kierowca otrzymał mandat karny oraz zatrzymane zostały dowody rejestracyjne furgonu oraz przyczepy. Odpowie też za brak opłaty e-TOLL.

Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) będzie też odpowiadał przed sądem – grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa (od 5000 złotych) oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Źródło zdjęcia: GITD

Podziel się: