Reklama

Nissan e-NV200 i LEAF – 200 elektrycznych aut dla Wrocławia

Nissan e-NV200 i LEAF – 200 elektrycznych aut dla Wrocławia

190 sztuk modelu LEAF i 10 egzemplarzy dostawczego e-NV200 – w ramach miejskiego systemu car-sharingu Nissan przekaże 200 elektrycznych aut dla Wrocławia.

Polskie przedstawicielstwo japońskiej marki poinformowało, że Enigma – operator największego w Polsce systemu car-sharingu – wybrał markę Nissan jako dostawcę 200 elektrycznych aut dla Wrocławia.

W ramach projektu miejskiej wypożyczalni sieci do klientów trafi 190 w pełni elektrycznych egzemplarzy osobowego modelu LEAF oraz 10 dostawczych egzemplarzy e-NV200, które w teorii oferują do 170 kilometrów zasięgu na w pełni naładowanych akumulatorach.

Reklama

Nissan e-NV200 może przewieźć w ładowni dwie europalety o wymiarach 1200×800 milimetrów oraz dysponuje ładownością do 770 kilogramów. Takie auto przyda się mieszkańcom Wrocławia np. do transportu właśnie zakupionej pralki, czy przy przeprowadzce.

Zobacz też: Test Nissana NV200 1.5 dCi – mały van z dużą paką (wideo, zdjęcia)

Do tego miejscy włodarze zadecydowali, że elektryczne Nissany będą mogły poruszać się po buspasach, a nawet zarezerwowano dla nich miejsca parkingowe w centrum aglomeracji.

Koszt przejazdu w pełni bezemisyjnymi pojazdami ma wynosić około 1 zł za minutę i w tej kwocie zawarta ma być już opłata za ładowanie baterii, parking czy ubezpieczenie samochodu. Do tego wszystkie pojazdy będą dodatkowo wyposażone w system monitorowania, co pozwoli klientom na zlokalizowanie najbliższego auta poprzez stronę internetową oraz specjalną aplikację na smartfona.

Źródło zdjęć: Nissan

Podziel się: