Nissan NP300 Navara z zakładów Renault w Argentynie

Nissan NP300 Navara z zakładów Renault w Argentynie

To już piąty zakład, gdzie wytwarzany jest ten pick-up – Nissan NP300 Navara wyjeżdża już z zakładów Renault w Argentynie.

Ze względu na globalny popyt na ten model władze NIssana zdecydowały się uruchomić produkcję swojego 1-tonowego pick-upa w argentyńskiej fabryce Santa Isabel w Cordobie.

To już 5 zakład na świecie, gdzie powstawać będzie Navara, która akurat w Ameryce Południowej nosi nazwę Nissan Frontier. Dotychczas ten model zjeżdżał z zakładów zlokalizowanych w Hiszpanii, Chinach, Meksyku oraz Tajlandii.

Reklama

Zobacz też: Test: Nissan Navara dCi 190 – pick-up uniwersalny (wideo, zdjęcia)

Jednym z głównych celów ambitnej regionalnej strategii Nissana jest pozycja w pierwszej trójce najpopularniejszych marek samochodowych w Ameryce Łacińskiej.

Oczekuje się, że zainwestowanie 600 milionów dolarów w zakłady w Cordobie przyczyni się do powstania nawet 3000 miejsc pracy oraz zwiększenia mocy produkcyjnych sojuszu Renault i Nissana o 70 000 pojazdów rocznie.

Kompleks przemysłowy Renault w Cordobie będzie produkował 1-tonowe pick-upy dla partnerów sojuszu — Renault i Nissana, ale także i dla marki Mercedes-Benz.

Chodzi tu o klasę X, która wykorzystuje ramową konstrukcję i część jednostek napędowych i skrzyń biegów Navary.

Przy okazji poinformowania o rozpoczęciu produkcji Navary/Frontiery w Argentynie Nissan ogłosił, że do 2022 roku planuje zwiększyć sprzedaż swoich lekkich pojazdów dostawczych o 40%, chociaż już teraz co 6 sprzedawany obecnie na świecie Nissan to lekki samochód dostawczy.

Źródło zdjęć: Nissan

Podziel się: