Reklama

Nowy Citroën Typ H, czyli Jumper w retro stylizacji

Nowy Citroën Typ H, czyli Jumper w retro stylizacji

Mała firma z Włoch na uczczenie 70-lecia powstania kultowego Citroëna Typ H zaprezentowała specjalny body kit przeznaczony dla dostawczego modelu Jumper.

Citroën Typ H z charakterystyczną karoserią z blachy falistej to kultowy już dostawczak, który produkowany był nieprzerwanie przez 34 lata – od 1947 do 1981 roku.

Łącznie wyprodukowano 473 289 sztuk tego modelu, który najczęściej występował jako furgon o oznaczeniu HY.

Reklama

W 1947 roku Citroën Typ H posiadał rzędowy 4-cylindrowy benzynowy silnik o pojemności 1 911 ccm oraz mocy 52 KM, który zblokowano z 3-biegową manualna przekładnią. Co ciekawe, był to pierwszy masowo produkowany furgon z przednim napędem.

Zobacz też: 1105 KM i 1311 Nm – oto najmocniejszy VW T3 na świecie!

Składający się z ponad 20 elementów body kit firmy Carroserie Caselani wyprodukowany zostanie tylko w liczbie 70 zestawów, które dostępne będą dla kilku odmian Jumpera: jako furgon, kamper, laweta, czy food truck.

Mnie się taka retro stylizacja bardzo podoba, chociaż można w Polsce  zobaczyć oryginalnego Citroëna Typ HY, który służy jako food truck. Niemniej taki body kit na pewno wyróżni firmowego dostawczaka z tłumu innych współczesnych busików.

Źródło zdjęć: FC Automobili

Podziel się: