Reklama

Nowy fotoradar na DK 78 w Zawierciu

Nowy fotoradar na DK 78 w Zawierciu

Od 4 września 2017 roku na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu działa fotoradar, który wchodzi w skład ogólnopolskiego systemu CANARD.

Nowy fotoradar w Zawierciu (woj. śląskie) to kolejne już stacjonarne urządzenie rejestrujące prędkość chwilową pojazdów, które włączono do ogólnopolskiej sieci CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym).

Zobacz też: DK nr 6 – nowy fotoradar w miejscowości Karlino

Reklama

Według oficjalnego stanowiska CANARD umieszczenie fotoradaru w tej lokalizacji jest realizacją oczekiwań wyrażanych przez przedstawicieli lokalnej społeczności i poprawi bezpieczeństwo na głównej drodze dzielnicy Żerkowice.

CANARD podlega Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego i obejmuje aktualnie ponad 430 stacjonarnych fotoradarów, 30 lokalizacji z odcinkowym pomiarem średniej prędkości oraz 20 urządzeń rejestrujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Zobacz też: Odcinkowy pomiar prędkości w Polsce już działa – lokalizacje punktów

Ponadto 29 samochodów GITD wyposażono w urządzenia rejestrujące wykroczenia drogowe. Są to nieoznakowane Fordy Focus oraz Mondeo a także oznakowane Peugeoty Partnery w kolorze żółtym z charakterystyczną pomarańczową belką świetlną na dachu z napisem GITD.

Źródło zdjęć: CANARD

Podziel się: