Fotoradar przy alei Włókniarzy w Łodzi – 180 wykroczeń w 24 godziny

Fotoradar przy alei Włókniarzy w Łodzi – 180 wykroczeń w 24 godziny

W sieci CANARD pojawił się nowy fotoradar przy alei Włókniarzy w Łodzi – 180 wykroczeń w 24 godziny to pierwsze efekty pracy nowego rejestratora.

Od 7 listopada 2019 roku oficjalnie rozpoczął działalność nowy fotoradar pracujący w sieci CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym).

Zobacz też: Nowy fotoradar na DK 71 w miejscowości Wola Zaradzyńska

Reklama

Już po pierwszej dobie urządzenie zamontowane na alei Włókniarzy – za skrzyżowaniem z ulicą Srebrzyńską w stronę osiedla Stare Bałuty – zarejestrowało 180 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Na tym odcinku drogi krajowej nr 91 w ciągu ostatnich trzech lat doszło do ponad 250 kolizji oraz przeszło 50 wypadków drogowych, w tym ze skutkiem śmiertelnym.

O montaż fotoradaru przy alei Włókniarzy wnioskowała Policja, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi oraz MPK w Łodzi.

Urządzenie na aleję Włókniarzy zostało przeniesione z Stobiecka Szlacheckiego (powiat radomszczański), gdzie droga, przy której fotoradar był zlokalizowany, utraciła status drogi krajowej. Koszty inwestycji w całości pokrył Urząd Miasta Łodzi.

Zobacz też: Ducato jechało za szybko – 5000 zł grzywny i koszty sądowe

Obecnie sieć fotoradarów CANARD obejmuje aktualnie 436 urządzeń stacjonarnych, 30 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości oraz 20 skrzyżowań na których monitorowany jest wjazd na czerwonym świetle.

Do tego podporządkowana GITD instytucja posiada 29 mobilnych urządzeń rejestrujących zamontowanych w pojazdach.

Klikając w poniższą mapę można sprawdzić aktualną lokalizacje punktów pomiaru (fotoradary), odcinkowych pomiarów prędkości oraz punktów rejestracji przejazdu na czerwonym świetle.

Źródło zdjęć: CANARD

Podziel się: