Reklama

Peugeoty Partnery dla GITD – 11 kombivanów do obsługi fotoradarów

Peugeoty Partnery dla GITD – 11 kombivanów do obsługi fotoradarów

To największa rozbudowa floty od momentu powstania CANARD. Fabrycznie nowe Peugeoty Partnery dla GITD – 11 kombivanów do obsługi fotoradarów.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” planuje znaczną rozbudowę sieci fotoradarów.

Zobacz też: Fotoradar przy alei Włókniarzy w Łodzi – 180 wykroczeń w 24 godziny

Reklama

W planach jest zakupienie 358 sztuk nowych urządzeń do rejestrowania wykroczeń, z czego 100 z nich stanie w nowych lokalizacjach.

Aby zapewnić odpowiedni serwis dla powiększającej się sieci urządzeń wchodzących w skład CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym podległe GITD), zakupiono 11 nowych kombivanów.

Każdy z Peugeotów Partnerów to 5-osobowe Peugeoty Partnery z dłuższym nadwoziem, które umożliwiają transport fotoradarów oraz niezbędnych narzędzi do ich obsługi bezpośrednio przy drodze.

Aktualnie ogólnopolski system fotoradarów CANARD obejmuje aktualnie 436 urządzeń stacjonarnych oraz 30 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości i 20 urządzeń do monitorowania przejazdów na czerwonym świetle.

Do tego podporządkowana GITD instytucja posiada 29 mobilnych urządzeń rejestrujących zamontowanych w samochodach.

Źródło zdjęć: CANARD

Podziel się: