Testy nowych fotoradarów w Toruniu – ITD kupi 26 takich urządzeń

Testy nowych fotoradarów w Toruniu – ITD kupi 26 takich urządzeń

„Krokodyle” przeprowadzili ostatnio testy nowych fotoradarów w Toruniu – ITD kupić ma 26 takich urządzeń, które wejdą w skład systemu CANARD.

W piątek 8 maja na lotnisku w Toruniu specjaliści z podległego GITD Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) przeprowadzali symulacje różnych sytuacji drogowych przy użyciu nowych fotoradarów.

W ramach testów sprawdzano działania urządzeń w dzień i po zmroku, nawet z czterema pojazdami znajdującymi się w kadrze fotoradaru.

Reklama

Według umowy dostawca sprzętu powinien zainstalować fotoradary, które będą mogły pracować w trudnych warunkach pogodowych, wysokiej i niskiej temperaturze powietrza, a także rejestrować prędkość do co najmniej 220 km/h.

Zobacz też: Peugeoty Partnery dla GITD – 11 kombivanów do obsługi fotoradarów

Nowe fotoradary mają umożliwiać rejestrację wykroczeń w obu kierunkach ruchu, a jakość wykonanych zdjęć musi być na tyle wysoka, aby można było identyfikować konkretny pojazd po odczytaniu jego tablic rejestracyjnych.

Co istotne, nowe urządzenia mają umożliwić odczytanie „blach” przekraczającego prędkość samochodu nawet w przypadku, kiedy kierujący popełnił wykroczenie jadąc obok co najmniej trzech sąsiednich pasach ruchu.

W ramach realizowanego projektu rozbudowy i zwiększenia skuteczności działania w ramach automatycznej kontroli ruchu drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego kupi w sumie 358 urządzeń rejestrujących, które zasilą działający już system CANARD. Urządzenia zastąpią dotychczas działające oraz zostaną ustawione w nowych lokalizacjach.

Toruńskie testy różnych urządzeń rejestrujących przekroczenie prędkości to kolejny etap w wyłonieniu dostawcy 26 nowych fotoradarów.

W ramach realizowanego projektu rozbudowy i zwiększenia skuteczności działania w ramach automatycznej kontroli ruchu drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego kupić ma w sumie 358 urządzeń rejestrujących, które zasilą działający już system CANARD.

Nowe urządzenia stacjonarne zastąpią dotychczas działające oraz zostaną ustawione w nowych lokalizacjach.

Źródło zdjęć i wideo: CANAR

Podziel się: