Reklama

Nowy VW Crafter z kurnikiem Spojkar – prototyp już jest

Nowy VW Crafter z kurnikiem Spojkar – prototyp już jest

Firma Spojkar ze Zbylitowskiej Góry pochwaliła się prototypem kabiny sypialnej przygotowanej dla Volkswagena Craftera II generacji.

Produkowany w Białężycach pod Wrześnią nowy VW Crafter to ciągle mało popularny model na polskich drogach. Po części wynika to z tego, że firmy przeprowadzające adaptacje nadwozi jeszcze nie przygotowały dla Craftera odpowiedniej oferty zabudów.

Zobacz też: Nowy Volkswagen Crafter z zabudową firmy Hauser

Reklama

Ostatnio jednak Spojkar pochwalił się prototypem kabiny sypialnej przygotowanej właśnie dla II generacji Craftera.

A skoro już niedługo taki kurnik pojawi się w ofercie firmy Spojkar, to i zaraz za Craftera wezmą się inne firmy zabudowujące tzw. międzynarodówki.

Ciekawe tylko, czy dla polskich przedsiębiorstw transportowych przeszkodą nie będzie fakt, że do napędu nowego busa Volkswagena wykorzystywana jest wyłącznie 2-litrowa jednostka o kodzie EA 288Nutz.

Zobacz też: Ceny VW Craftera II generacji – od 87 010 zł netto za furgon

I problemem nie jest sama moc, czy moment obrotowy, bo w najmocniejszej wersji silnik 2.0 TDI osiąga 177 KM i aż 410 niutonometrów. Chodzi o pojemność skokową, bo na wartość 1 968 ccm spora część kierowców kręci nosem.

Kolejną przeszkodą może być cena: Crafter 35 2.0 TDI/102 KM jako podwozie z pojedynczą kabiną kosztuje od 89 363 zł netto/109 917 brutto…

Źródło zdjęć: Spojkar

Podziel się: