Reklama
stats

„Ogórek” zaparkował w kuchni – lodówki Gorenje Retro VW

„Ogórek” zaparkował w kuchni – lodówki Gorenje Retro VW

Znana z produkcji sprzętu AGD słoweńska firma Gorenje zaprezentowała linię lodówek stylizowanych na kultowym już „Ogórku”, czyli Volkswagenie T1 Bulli.

Nie trzeba być ani pasjonatem Volkswagena, dostawczaków, ani nawet miłośnikiem klasycznej motoryzacji, żeby uznać pomysł koncernu Gorenje za prosty i zarazem genialny.

Lodówki z serii Gorenje Retro VW – nawiązujące stylistycznie do nazywanego w Polsce „Ogórka” – wygląda świetnie i sprawia, że w kuchni częstszym gościem będzie też i pan domu. Dwukolorowe drzwi z chromowanymi listwami i logiem Volkswagena kryje w sobie najnowszą technikę, a klienci wybierać mogą pomiędzy kolorem niebieskim lub bordo w połączeniu z kolorem szampana.

Reklama

Zobacz też: VW Transporter jest produkowany w Hanowerze już 60 lat

Produkcję Volkswagena T1, nazywanego w Polsce „Ogórkiem”, rozpoczęto 8 marca 1950 roku w fabryce w w Wolfsburgu, a auto korzystało z wielu podzespołów Garbusa. Po olbrzymim sukcesie tego modelu wybudowano w ciągu nieco ponad roku nowy zakład w Hanoverze, skąd już 8 marca 1956 roku wyjechały pierwsze egzemplarze Bulliego (tak jest nazywany w Niemczech). „Ogórek” produkowany był do 1967 roku i łącznie powstał w liczbie ponad 1,8 miliona egzemplarzy.

Źródło zdjęć: Gorenje, Volkswagen

Podziel się: