Barndoor Gathering 2018 – zlot pierwszych Volkswagenów T1

Barndoor Gathering 2018 – zlot pierwszych Volkswagenów T1

W dniach 19-20 maja w holenderskim Amersfoort odbywać się będzie zlot pierwszych Volkswagenów T1, które wyprodukowano od 1950 do 1955 roku.

To już II edycja imprezy tworzonej przez fanów klasycznych dostawczaków – pierwsza odbyła się w 2014 roku.

Lokalizacja zlotu nie jest przypadkowa, bo to właśnie w tej holenderskiej miejscowości Ben Pon – legendarny pomysłodawca stworzenia dostawczaka VW i zarazem lokalny importer tej marki – korzystał z terminalu kolejowego jako centralnego węzła dostaw nowych Garbusów i Transporterów z Niemiec.

Reklama

Wśród około 100 pięknych Transporterów wyprodukowanych jeszcze w Wolfsburgu, ludzie z Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer pochwalą się najstarszą zarejestrowaną w Niemczech „T1-ką” (zdjęcie główne).

Zobacz też: VW Transporter jest produkowany w Hanowerze już 60 lat

Niebieska „Sofi” – bo tak pieszczotliwie nazwany został ten egzemplarz – wyprodukowany został w sierpniu 1950 roku, a więc zaledwie pięć miesięcy po uruchomieniu produkcji Transportera.

Na imprezie nieopodal Amsterdamu poza pierwszymi Transporterami z tzw. bocznymi „drzwiami od stodoły” będzie można też podziwiać inne klasyczne Volkswageny z silnikami chłodzonymi powietrzem, w tym np. VW Karmann Ghia.

Źródło zdjęć: Volkswagen, benpon.com

Podziel się: